Güvenlik Danışmanlığı

>Güvenlik Danışmanlığı

Tesis ve kişiler için risk analizi yapılarak mevcut güvenlik riskleri tespit edilir ve gerekli olan fiziki ve elektronik güvenlik önlemleri alınır.

Bu aşamalar kısaca özetlenecek olursa;

Hizmetin Birincil Risklere Yoğunlaştırılması : Saldırıyı gerçekleştirmeye niyetli olan sürpriz özelliğini elinde bulundurur. Bu nedenle kurulacak sistem öncelikle birincil riskler üzerine yoğunlaştırıldığında 2. ve 3. dereceli riskler kapatılmış olmaktadır.

Güvenlik Çemberleri Oluşturma : Hiçbir önlem, karmaşık bir güvenlik sorununun çözümünde tek başına etkili olamaz. Bu nedenle hassas olarak nitelendirilen ve yüksek risk olarak sınıflandırılan noktalarda, güvenlik personelinin ve araçlarının yerleşimine göre uygun sayıda güvenlik çemberi oluşturur.

Caydırma Unsuru : Saldırı yada herhangi bir eylem planı yapmakta olan kişileri vazgeçirmeye yönelik tedbirlerdir. Genellikle, güvenliği sağlanan kişi yada kuruluş önceden izlenmekte ve risk oranı yüksek ise saldırıdan vazgeçmektedir. Bu nedenle güvenlik risklerine karşı önlem almış eğitimli personele sahip işletme veya kişi karşı unsurların listesinde alt sıralarda yer almaktadır.

Alarm ve Algılama : 5188 sayılı yasaya göre verilen eğitimlerin dışında şirketimizin eğitim uzmanları tarafından branş eğitimleri verilmektedir. Böylece personellerimizin olayları algılama ve analiz etme yetenekleri arttırılmakta, olası bir olay olmadan önlenmektedir.